Rozwiązania

Rozwiązania w zakresie klimatyzacji

Pomożemy Państwu w doborze urządzeń. Aby to zrobić, zachęcamy abyście już teraz zastanowili się nad poniższymi sprawami:
  • Ile jednostek wewnętrznych planujemy, innymi słowami - ile pomieszczeń ma być wyposażonych w klimatyzację?
  • Jakie mamy możliwości instalacji jednostki/jednostek zewnętrznych? Czy mamy dostęp do elewacji, komina, balkonu (czy mamy zgodę na instalację klimatyzacji w tych miejscach)
  • Jaki rodzaj klimatyzatora chcemy wykorzystać? Czy instalator ma podłączyć klimatyzację do systemu wentylacji, czy powiesimy klasyczną jednostkę na ścianie?
  • Jakie kolory i jaki design jednostek naściennych nam się podoba?
  • Jaki mamy budżet?
  • Kiedy chcemy instalować urządzenia?
Jak widać na przykładzie powyższych pytań, wybór odpowiedniej instalacji do obniżania temperatury w pomieszczeniach jest sprawą skomplikowaną. Producenci klimatyzatorów wychodzą z coraz szerszą ofertą nie tylko w zakresie technicznych rozwiązań, ale także co bardzo nas cieszy, w obszarze designu klimatyzatorów. Klimatyzacja pierwotnie kojarzyła się z dużym urządzeniem koloru najpierw białego, kolejnie kości słoniowej, by po latach osiągnąć kolor bliżej nieokreślony. Na szczęście to już przeszłość. Współczesne klimatyzatory, nie dość że są pięknie zaprojektowane, wykonane z tworzyw o wysokiej odporności na funkcję czasu, to jeszcze mają funkcjonalności jak z powieści Stanisława Lema. Naścienny klimatyzator potrafi dostosować program swojej pracy do otoczenia, ponieważ wyposażony jest w czujniki i kontrolery dzięki którym rozpoznaje ilość osób a nawet zwierząt, znajdujących się w zasięgu działania klimatyzacji.

Szukaj